14-денний карантин у Польщі. Питання та відповіді

Без коментарів

Більшість українців, які перетинають польський кордон, повинні відбути обов’язкову 14-денну обсервацію. Стосовно карантину і його проходження у Польщі виникає багато питань. Спробуємо відповісти на найбільш популярні запитання.

Як відбувається контроль осіб, які перебувають на карантині? Чи є штрафи за його недотримання?

Поліцейські патрулі відвідують осіб, які перебувають на карантині, перевіряючи, чи залишаються вони за місцем проживання, або ж місцем визначеним для обсервації. Досвід Італії показує, що недотримання правил карантину є однією з головних причин швидкого поширення вірусу. Необґрунтовані порушення карантину караються високими штрафами. Люди, які порушують карантин, перш за все, становлять загрозу для суспільства. Порушників чекає штраф на суму до 30000 злотих. Рішення щодо конкретного розміру штрафу завжди приймається в індивідуальному порядку.

Чи повинен санепід надавати довідку про відправлення особи на карантин?

При перетині кордону люди отримують інформацію стосовно карантину та листівку-пам’ятку з інструкціями, як діяти далі.

Кому можна повідомити про зміну адреси місця обсервації, вказаної на кордоні, у декларації, якщо особа не перебуває за вказаною адресою, а в іншому місці?

Проходження 14-денної обсервації повинно відбуватись у місці, яке Ви зазначаєте у декларації при перетині кордону. Змінити таку адресу на іншу неможливо, оскільки це наражає на небезпеку інших людей. За самовільну зміну місця обсервації може бути накладено штраф до 30 000 злотих

Хто повинен призначити аналізи для визначення наявності коронавірусу у випадку перебування людини на карантині та у разі госпіталізації?

Як правило, такий тест призначає лікар, але це стосується лише пацієнтів, які перебувають на лікуванні у лікарні. Особи які перебувають на обов’язковому карантині можуть зробити це у мобільному пункті збору аналізів.

Чи може людина яка перебуває на карантині, але добре себе почуває працювати віддалено?

Так, якщо виконання службових обов’язків у місці обраному для відбування карантину не порушує рекомендацій санітарного інспектора, описаних в листівці, отриманої при в‘їзді до Польщі.

Який порядок поводження з бездомними? Як вони відбувають карантин і хто це контролює?

Якщо у Вас є занепокоєння щодо суспільної безпеки, про конкретні ситуації можна повідомити в поліцію чи соціальні служби, у залежності від проблеми що виникла. Якщо у людини немає власного місця для обсервації – їх надає місцева влада.

Як формально відбувається закінчення карантину? Які документи потрібно мати і кому їх надати?

Правило просте: хто накладає карантин, той його і знімає. Це може бути інформація по телефону, а потім і документ.

https://art-vending.pl/