Яку валюту брати до Польщі з України. Обмін польських грошей

Без коментарів

Яка валюта в Польщі
Польща – одна з небагатьох країн Євросоюзу, не входить в єврозону. В країні ходить польський злотий. У деяких місцях можна розраховуватися євро, хоча сильно сподіватися на це не варто. Спробуємо розібратися, з якою валютою варто їхати на роботу в Польщу з України.

Де купити злоті?
Обмінявши перед поїздкою гривні на польські злоті, ви зможете уникнути подвійної конвертації. Якщо ви тримаєте гроші в євро або доларах, тоді, зрозуміло, краще їхати з ними і міняти на місці. Якщо в українській валюті – не відкладайте покупку злотих в останній момент і не думайте, що придбані на чорному ринку долари або євро за невигідною ціною варто спускати в Польщі.

В Україні немає великих проблем з покупкою польського злотого, їх продають по не дуже вигідним курсом, але зате дефіциту немає. У будь-якому місті є банки в яких можна придбати злотий, а також великою популярністю користуються послуги чорного ринку (так звані валютники :)).

Якщо ви не довіряєте валютникам, то можете спробувати придбати польський злотий в банках. Подивитися список установ, що працюють з цією валютою, а також їх курс, можна, наприклад, тут – kurs.com.ua/pln. Різні валюти зазвичай в центральних відділеннях, а щоб поїздка в них не була марною, краще зателефонувати до відділення заздалегідь і уточнити наявність в ньому злотого або замовити його.

Якщо ви не встигли поміняти гривні на злоті в своєму місті і плануєте перетинати кордон в районі Львова, проблем з його покупкою там також не виникне. Багато жителів міста і області постійно ходять за кордон погуляти або продавати українські сигарети і горілку :), а потім збувають зароблене в обмінниках.

У самій прикордонній зоні також є купа обмінників. Курс в них може істотно відрізнятися, але це місце, де українську валюту можна обміняти не по грабіжницьким курсом.

Також, в деяких обмінниках, якщо ви вирішите обміняти привезені з-за кордону злоті, можуть їх прийняти за неприємним курсом. Часто пишуть зворотного курс, щоб більше заплутати людей і на цьому можуть вас обрахувати, тому, будьте уважні – вважайте все як слід перед тим як дати їм. гроші в руки.

Карту в якій валюті вигідніше брати з собою?
В Україні можна відкривати карти в гривнях, євро та доларах. Будь-який з цих карт ви зможете розплатитися в Польщі і з будь-якої зможете зняти гроші, але є нюанси, які стосуються конвертації.

При оплаті гривневою карткою банк зробить подвійну конвертацію: спочатку валюту карти в валюту платіжної системи (для VISA це долари, для Mastercard – євро), потім цю валюту в злоті за курсом платіжної системи. На першому етапі деякі банки знімають комісію.

Наприклад, для карт Альфа Банку вона становить 1%, для ВТБ Банку – 1,5%, Приват Банк комісію не знімає, але у нього самий невигідний курс.

Курс для карт може відрізнятися від обмінного курсу в відділенні банку, а списуватися кошти з рахунку будуть через кілька днів. Тому, якщо у вас гривнева карта і вартість цих валют знижується, то в підсумку всі витрати можуть обійтися дорожче, ніж ви припускали. Розплатитися карткою в Польщі можна не скрізь, часто термінали відсутні в дуже, здавалося б, пристойних закладах. Шукайте наклейки VISA або Mastercard на виході.

Якщо у вас є карти декількох банків і фінансове питання в поїздці стоїть гостро, то варто запитати у всіх фінансових установ їх обмінний курс і відсоток за переведення в готівку коштів. Він також може відрізнятися. У деяких країнах в деяких міжнародних банків є спеціальні пільгові тарифи для партнерських мереж.

Також важливо не забути попередити банк про поїздку на вакансію в Польщу, якщо у вас звичайна карта, так як ця країна належить до країн підвищеного ризику (це означає, що без попередження банк може заблокувати вашу карту). Але це відбувається не у всіх випадках. Також, звертайте увагу на інформацію від платіжних систем та VISA, і Mastercard надають знижки в деяких готелях, установах, розважальних місцях.

Відкрити рахунок в євро або доларах нескладно, якщо ви вже є клієнтом будь-якого банку. Складнощі можуть виникнути, якщо ви захочете купити в банку валюту, щоб поповнити валютну.
запасний варіант

Валюта (євро або долари, але краще євро) плюс банківська карта в валюті. Тут все просто – якщо ви збирали гроші на поїздку в євро або доларах, то немає сенсу міняти їх туди-сюди у вашій країні. Краще відразу в Польщі. Тут є спеціальні обмінники – кантори.

Обмін валюти в Польщі
Важливий нюанс – ніколи не міняйте гроші в туристичних місцях, курс швидше за все буде поганим. З великою часткою ймовірності з вас здеруть три шкури в рахунок комісійних. Так що якщо на табло висить хороший курс, уточніть, яку суму ви отримаєте на руки. У Польщі часто з туристів стягують за обмін комісію в «рибних» місцях.

Якщо ви відразу їдете з валютою в Польщу, то варто частина покласти на банківську карту в валюті, що відповідає карті. У такому випадку при оплаті товарів і послуг конвертація відбуватиметься за курсом платіжної систем