Що таке «воєводська» віза та які її особливості?

Без коментарів

Дозвіл на роботу в Польщі тип А (часто його також називають «воєвудське запрошення», «запрошення від воєводи») – це документ, який дає право на перебування і працевлаштування в Польщі на визначений період до 3-х років.

У дозволі вказуються:

  • паспортні дані іноземця,
  • дані роботодавця,
  • умови працевлаштування для вказаної посади, тип, місце виконання роботи,
  • винагорода (зазначена заробітна плата не може бути нижчою ніж мінімальна у країні),
  • період виконання роботи

Робота вважатиметься законною лише у тому випадку, якщо вона буде виконана відповідно до умов, зазначених у цьому дозволі. Це означає, що, як правило, у випадку коли іноземець бажає змінити роботу він повинен отримати новий дозвіл. Однак є кілька винятків, коли документ залишається дійсним, незважаючи на зміни умов, що містяться в ньому.

Дозвіл на роботу не замінює трудовий договір (umowa o prace) чи цивільно-правовий договір (umowa zlecenia), і вказує на право працювати у даного роботодавця. Це означає що підписання такого договору не є правомірним без наявності відповідного дозволу.

Хто може отримати дозвіл типу А?

Як правило, дозвіл на роботу типу A видається для працевлаштування іноземця, який:

  • Є громадянином країни, яка не належить до Європейського Союзу чи Європейського економічного простору, або іншої країни, ніж Великобританія та Швейцарія, та
  • не звільняється від зобов’язання мати дозвіл на роботу.

За дозволом типу А завжди звертається роботодавець, який збирається працевлаштувати іноземця на окреслений період.

Даний дозвіл видається іноземцю, який працює в Польщі, на підставі договору з суб’єктом господарювання, зареєстрований офіс, місце проживання, завод чи інша форма організованої діяльності знаходиться в Польщі.

На який період часу видаються дозволи типу А?

Дозволи на роботу типу А завжди видаються на чітко окреслений термін, зазвичай, не більше 3-х років, та підлягає продовженню.

Варто зауважити, що у своєму розпорядженні воєвода може скоротити термін, на який видаються дозволи на роботу в даному воєводстві. Отже, тривалість дії дозволу може змінюватись в залежності від воєводства.

 

Телефонуйте! 0670355070